Skip to main content

Незламні серця Костянтинівської громади

Розповісти свою історію

Знайко Олексій

Олексій ЗНАЙКО
Народився 14 червня 1995 року в селі Соколова Балка Полтавської області. Закінчив 9 класів місцевої школи. Продовжив навчання у Полтавському професійно-технічному училищі № 23, де здобув фах електрозварника. Працював у ТОВ «Сокіл».
З 2015 року Олексій учасник АТО/ООС на Донбасі. Неодноразово виконував бойові завдання на передовій, заслужив авторитет серед побратимів і командування.
У 2017 році у Костянтинівці зустрів свою кохану і невдовзі молодята створили родину.
У 2019 році вступив до Міжрегіональної академії управління персоналом, навчався на третьому курсі за спеціальністю «Право».
Під час повномасштабного російського вторгнення Олексій захищав Україну у лавах 90-го окремого аеромобільного батальйону ім. Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова, що у складі 81-ї бригади ДШВ ЗСУ. Був водієм розвідувального взводу.
«Захоплювався автомобілями. Любив ремонтувати всю військову техніку і це у нього гарно виходило. Олексій був мужнім та хоробрим чоловіком», – каже дружина Ірина.
«Олексій був професіоналом. Мужній, сміливий, справедливий, ризиковий. Воював в АТО/ООС. 6 березня 2022 року біля населеного пункту Глинське, північніше Ізюму, знищив ворожу техніку з гранатомету. Під час боїв за населений пункт Кам’янка вивозив поранених та вбитих побратимів попри танковий вогонь по його позиції. Ризикуючи власним життям врятував чимало побратимів. Він був готовий їхати в пекло, аби вивезти звідти побратимів. Отримавши осколкове поранення, відмовився від лікування і повернувся до підрозділу, що вів тяжкі бої у Богородичному. «Монгол» завжди був там, де небезпечно. До останнього подиху мужньо боронив Україну», – розповідав Роман, командир Олексія.
Старший солдат Олексій Знайко, позивний «Монгол», загинув 6 червня 2022 року під час виконання бойового завдання біля села Богородичне на Донеччині. Боєць отримав важкі поранення та опіки внаслідок обстрілу некерованими авіаційними ракетами з ворожого гелікоптера. Його встигли евакуювати, однак дорогою до шпиталю серце захисника зупинилось. Він не дожив вісім днів до своїх 27-ми.
Герою навіки 26.
За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку старший солдат Олексій Знайко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

❝ Ваші імена навічно викарбувані в історії про героїчну боротьбу українського народу! ❞

Незламні серця Костянтинівської громади
050 930 68 12
© 2024
Костянтинівська міська військова адміністрація
kon.v@dn.gov.ua