Skip to main content

Незламні серця Костянтинівської громади

Розповісти свою історію

Савчук Михайло

Савчук Михайло Михайлович – командир другої бойової розвідгрупи полкової розвідки ОЗСП «Азов», майор Національної гвардії України.
Народився Михайло 13 вересня 1989 в місті Костянтинівка. В сім’ї був молодшим, мав старшу сестру Олену. Михайло дуже любив життя і свою роди́ну, намагався жити по-справжньому, хотів всюди встигнути. Добре вчився, навчання давалося йому легко. Любив грати у футбол і захоплювався шахами. 
Після школи вступив до Краматорської економічної академії. Потім рік служби в ЗСУ, далі Донецький національний університет імені Василя Стуса, де отримав вищу юридичну освіту. Пройшов відбірний конкурс до спецназу. 
З початком війни у 2014 році став добровольцем до батальйону «Золоті ворота». З жовтня 2015 – у ОЗСП «Азов» Національної гвардії України, бо вважав його найкращім. 
У 2017 році одружився. Згодом народилася донечка Ярослава, яку він любив понад усе і присвячував їй весь вільний час.
Побратими про Михайла: «За характером досить жорсткий, але справедливий. Завжди відстоював власну думку. Природжений лідер, користувався авторитетом серед хлопців, його любили і поважали. Михайло був справжнім другом і командиром. Піклувався про кожного свого бійця».
Нагороджений іменною зброєю. Восени 2021 року отримав позачергове звання майора і цим дуже пишався, бо дідусь і батько теж були майорами.
Життя Михайла Савчука обірвалося на тринадцятий день повномасштабного російського вторгнення в Україну. Він віддав його за вільну Україну, за рідну роди́ну. Загинув 8 березня 2022 року в місті Маріуполь під час виконання бойового завдання. Разом із побратимами потрапив у засідку, в ближньому бою загинуло одразу троє хлопців, зокрема і Михайло.
Мужність і відвага Героя відзначені орденами «За мужність» III ступеня (2020), «Богдана Хмельницького» III ступеня (2022, посмертно), відзнакою «Козацький хрест».

❝ Ваші імена навічно викарбувані в історії про героїчну боротьбу українського народу! ❞

Незламні серця Костянтинівської громади
050 930 68 12
© 2024
Костянтинівська міська військова адміністрація
kon.v@dn.gov.ua